Бойко хоче забрати у місцевих рад право встановлювати тарифи

Понеділок, 27 листопада 2006, 16:48

Треба прибрати прерогативу розглядання та зміни тарифів з боку місцевої влади і перекласти її на державу.

Про це заявив міністр палива та енергетики Юрій Бойко в ефірі каналу УТ-1 26 листопада, передає прес-служба Мінпаливенерго.

За словами міністра, цю функцію належить передати Національній комісії регулювання енергоринку.

Міністр повідомив, що для впровадження такої системи необхідно внести зміни до близько 50 законів. Тим не менше, голова Мінпаливенерго вважає проведення таких змін необхідним.

"Є приклади міст, де заборгованість за житлово-комунальні послуги сягає 20 - 30 млн. грн. За пропонованою схемою, територіальні відділення НКРЕ повинні вивчати ситуацію в окремо взятому теплокомуненерго або держводоканалі, робити висновок про відповідність тарифів собівартості, прийматиме відповідне рішення, після чого задіюватиметься система субсидування категорій населення, які не можуть сплачувати такі тарифи. Це нормальна практика. Її треба поширювати в державі", - підсумував Юрій Бойко.

Крім того, Юрій Бойко вважає, що необхідно змінювати форму комунальної власності.

"Комунальна власність, і це вже зрозуміло, використовується неефективно. Потрібно впроваджувати приватизацію, ми вже запропонували механізм, згідно з яким обласні теплопостачальні компанії, такі як, обленерго чи облгази, зможуть стати власниками мереж", - сказав посадовець.

"В такому випадку вони зможуть застосовувати схему кредитування. Повинні бути уповноважені банки, яким на здешевлення кредитів з бюджету видаватимуться кошти. В цю сферу повинні йти дешеві кредити. Проблеми накопичувались роками. Їх можна вирішити за рахунок таких кроків, хоча й не швидко", - наголосив Бойко.

Економічна правдаpowered by lun.ua