ЮЩЕНКО ПІДПИСАВ "ПРОПУСК" ДЛЯ ЯНУКОВИЧА ДО США

Середа, 29 листопада 2006, 15:23

Президент Віктор Ющенко підписав директиви для візиту прем'єр-міністра Віктора Януковича в США.

Про це повідомив на брифінгу в середу заступник глави секретаріату президента Олександр Чалий.

"Сьогодні на уряді директиви були розглянуті і вони передані в секретаріат. Президент з ними ознайомився, і він вже підписав розпорядження з затвердження директив делегації України на заходи під час робочого візиту прем’єра до США", - сказав Чалий.

За його словами, візит відбудеться в запланований термін. "Таким чином проблема знята", - сказав він.

Чалий також зазначив, що президент вніс певні корективи в затверджені Кабміном директиви.

Коментуючи подання МЗС ноти послу США про перенесення візиту Януковича до США, Чалий пояснив, що уряд було декілька разів поінформовано про затягування з підготовкою директив.

"Оскільки, включаючи ранок сьогоднішнього дня директиви не були подані на затвердження і ми не отримали якихось пояснень, були проведені відповідні консультації по дипломатичних каналах з представниками США. І президент був готовий в разі, якщо б директиви не були подані на затвердження, поставити питання перенесення візиту прем'єра Януковича", - сказав він.

Він навів приклад, як у 1994 році тодішній президент Леонід Кучма видав директиви для прем’єра Віталія Масола для проведення переговорів у Росії.

За словами Чалого, Масол їх тоді не виконав і був звільнений з посади прем’єра. У зв'язку з цим, за його словами, секретаріат очікує на те, що директиви для візиту Януковича у США "повинні бути виконані".

Як відомо, Міністерство закордонних справ у вівторок поінформувало посольство США про перенесення його візиту до Америки.

Під час засідання Кабміну Янукович зачитав листа з боку МЗС до посольства, де говориться про перенесення візиту. Він також попередив, що ініціюватиме відставку міністра закордонних справ Бориса Тарасюка.

Українська правдаpowered by lun.ua