Коаліції радять "затиснути зуби" і працювати

Середа, 29 листопада 2006, 18:52

Перший заступник голови Верховної Ради України Адам Мартинюк вважає, що члени коаліції можуть мати різні точки зору на питання внутрішньої політики.

Про це він заявив під час зустрічі з послом Польщі Яцеком Ключковським, повідомляє прес-служба Верховної Ради.

Мартинюк наголосив, що сьогодні "ми вчимося працювати в коаліції", що, за його словами, і показали результати голосування щодо визнання голодомору 1932-1933 рр. геноцидом українського народу.

На думку Мартинюка, "коаліція має бути єдина" і, "затиснувши зуби, повинна виконувати свої зобов‘язання, оскільки відповідає за уряд".

Він підкреслив, що стосовно питань зовнішньої політики антикризова коаліція має спільне бачення, а що стосується внутрішніх питань, то, сказав він, члени коаліції "можуть мати різні точки зору".

Повертаючись до теми Голодомору в Україні, Мартинюк висловив думку, що "Голодомор – це велика трагедія, але коли сказав "а", треба говорити "б": а хто ж його влаштовував?".

Відповідаючи на запитання Ключковського щодо перспектив ухвалення Державного бюджету наступного року, Мартинюк відповів, що "у держбюджеті немає небезпеки існування коаліції – вона розуміє, що інших варіантів у неї немає".

При цьому він висловив жаль, що терміни ухвалення документу затягуються, хоча переконаний, що у цьому питанні коаліція має діяти злагоджено.

На запитання Ключковського щодо можливості повернення до створення широкої коаліції Мартинюк зазначив, що "і президент, і голова Верховної Ради, і прем‘єр-міністр зацікавлені у створенні такої коаліції", але з певних причин, сказав він, цього не сталося.

Водночас він не виключив, що, виходячи з результатів останніх голосувань, можливе "перетікання до антикризової коаліції 20-30 депутатів".

Українська правдаpowered by lun.ua