Мороз переконаний, що двері для Тарасюка більше не відчиняться

1 перегляд
Понеділок, 11 грудня 2006, 14:21

Спікер Олександр Мороз переконаний, що Борис Тарасюк після рішення Верховної Ради про його звільнення з посади міністра закордонних справ більше не повернеться у це крісло.

"Для мене це питання з’ясоване. Борис Тарасюк звільнений з посади міністра згідно з 11 пунктом 85 статті Конституції", - сказав Мороз на прес-конференції у понеділок.

Він зазначив, що оскарження рішення Верховної Ради в суді – це "особиста справа" Тарасюка, але зараз "вона виходить за межі його особистих інтересів".

Мороз вважає, що рішення, ухвалене судом про поновлення Тарасюка на посаді, виходить за межі Конституції і принципів судочинства.

"Уже хоча б тому, що розглядаючи це питання, суд мав би заслухати інформацію обох сторін, а Верховна Рада про таке рішення суду і взагалі про розгляд цього питання в суді дізналася з газет", - сказав він.

Мороз також повідомив, що він також підписав доручення представнику Верховної Ради, який представлятиме парламент під час розгляду цього питання "в апеляційному порядку".

Щодо міністра оборони Анатолія Гриценка, то, за словами спікера, профільний комітет Верховної Ради не знаходить підстав, щоб "звинувачувати особисто Гриценка в порушеннях, які виявлені в Міністерстві оборони".

На думку Мороза, питання відставки Гриценка мусить розглядатися на рівні Кабінету міністрів.

"Якщо міністр бере на себе відповідальність за виявлені порушення і буде згоден відповідати особисто, це його справа, а якщо це розглядатимуть з юридичної точки зору, то можна буде робити висновки щодо доцільності перебування його на цій посаді", - сказав він.

Мороз також зазначив, що на цьому тижні, скоріше за все, буде вирішено питання щодо призначення на посаду уповноваженого Верховної ради з прав людини.

"Скоріше за все я скористаюся своїм повноваженням і внесу пропозицію по кандидатурі по цій посаді", - сказав він, додавши, що "скоріше за все це буде Ніна Іванівна Карпачова".

Крім того, Мороз висловив припущення, що Верховна Рада підтримає будь-яку кандидатуру, запропоновану Партією регіонів, на посаду міністра надзвичайних ситуацій.

"Та кандидатура, яка буде внесена, може бути підтримана", - сказав він.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua