Ющенко чи то захистив, чи то "наїхав" на Тарасюка

1 перегляд
Понеділок, 11 грудня 2006, 16:54

Президент Віктор Ющенко наполягає на тому, що міністр закордонних справ Борис Тарасюк залишається на своїй посаді.

"Міністр закордонних справ залишиться на своїй посаді, як і міністр оборони...", - сказав він в інтерв’ю естонським журналістам, повідомляє прес-служба президента.

Водночас зі слів Ющенка стає зрозуміло, що, на його думку, Тарасюк недостатньо захищав свою позицію в уряді Віктора Януковича, що призвело до його недопуску на засідання Кабміну.

"Якщо міністр закордонних справ не прийшов на засідання уряду, то мені важко його захищати. Якби його не пропустили в якісь двері, то тоді можна було обговорювати це питання в прокуратурі", - сказав він.

За словами президента, міністр "повинен бути більш послідовним, приходити на засідання уряду й парламенту та активно брати в них участь".

"Якщо міністр хоче, щоб президент пішов з ним, то я готовий це зробити", - додав він.

"Якщо є постанова Верховного Суду (мається на увазі постанова Шевченківського суду Києва) про те, що рішення Верховної Ради недійсне, якщо є розпорядження президента про те, що міністр закордонних справ як і раніше виконує свої обов'язки у повному обсязі, то в цьому контексті так болісно реагувати на якісь заяви, по-моєму, неправильно", - сказав Ющенко.

Ющенко також заперечив, що в результаті політреформи значно зменшилися його повноваження.

"Ой...я думаю, що це неправильний висновок. У компетенції президента України набагато більше питань, аніж у компетенції кожного з президентів країн Балтії чи країн Східної Європи", - сказав він.

Водночас Ющенко зазначив, що зараз відносини між гілками влади в Україні "ще до кінця не сформульовані, тому ще з'являється бажання спробувати пограти на чужому полі".

"Тільки так я можу пояснити, чому почалися спроби зсуву деяких міністрів", - сказав він.

Крім того, президент вкотре запевнив, що з приходом уряду Януковича "жоден зовнішньополітичний пріоритет не змінився".

"Жодна політична сила не порушувала питання про зміну закону, що визначає пріоритети оборонної політики, у якому як мета чітко зафіксовані інтеграція в ЄС і входження до НАТО. Жодна партія не хоче проводити ревізію в цій частині. Немає ніяких фактів, які дали б підставу думати, що Україна переглянула свої зовнішньополітичні пріоритети", - сказав він.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua