Мінекономіки не бачить ознак бензинової кризи

Середа, 13 грудня 2006, 14:37

На сьогоднішній день немає підстав для перегляду цін на нафтопродукти, погоджених з нафтотрейдерами.

Про це заявив міністр економіки Володимир Макуха журналістам на брифінгу.

Макуха підкреслив, що на прес-конференції в Мінекономіки мова йшла про те, що такий перегляд "може бути тільки у випадку надзвичайно різкого росту цін (на нафтопродукти - ред.), якого на сьогоднішній день не прогнозується".

Він також відзначив, що на сьогоднішній день немає жодної ознаки бензинової кризи, тема якої піднімається в пресі.

Макуха нагадав, що над ситуацією на ринку нафтопродуктів працює аналітична група під керівництвом віце-прем'єр-міністра Андрія Клюєва.

"Нам здається, що сьогодні є всі підстави вважати цю ситуацію стабільною", - підкреслив він.

Як відомо, у вівторок Мінекономіки запропонувало переглянути обмеження за цінами на певні види пального для врегулювання ситуації на ринку нафтопордуктів.

Зокрема, Макуха заявив, що бензинова криза не загрожує Україні, але істотно змінилася кон'юнктура на світових ринках, тому реалізація деяких видів палива за цінами, зафіксованим у Меморандумі КМУ і компаніями, які здійснюють діяльність на внутрішньому ринку нафти і нафтопродуктів, стає неприбутковою або навіть збитковою.

З початку поточного місяця середня роздрібна вартість бензину А-95 збільшилася на 6 копійок (з 3,65 грн./л до 3,71 грн./л). Що стосується дизельного палива, то його середній роздрібний ціновий рівень збільшився на 5 копійок (з 3,58 грн./л до 3,63 грн./л.).

Найбільша ціна зафіксована у Волинській області (3,78 грн./л), найменша - у Харківській (3,45 грн./л).

Ліга

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua