При знесенні "хрущовок" мешканців будуть відселяти в "непримусовому" порядку

П'ятниця, 22 грудня 2006, 17:54

Верховна Рада ухвалила в цілому закон про комплексну реструктуризацію кварталів і мікрорайонів застарілого житлового фонду, з якого в ході обговорень була вилучена норма про примусове виселення.

За законопроект проголосували 401 народний депутат, повідомляє "Інтерфакс-Україна" із посиланням на прес-службу комітету ВР з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства.

За словами голови підкомітету з питань ЖКХ Олексія Кучеренка, який представляв законопроект, у результаті обговорень було визначено, що "відселення власників (наймачів) житлових (нежилих) приміщень будинків, що реконструюються, здійснюється за умови згоди цих власників відповідно до умов договорів, що інвестор-забудовник укладає з кожним власником".

"Примусового виселення не буде, а будуть враховуватися інтереси кожного власника", - сказав він.

Крім того, нова редакція закону передбачає, що "власнику житлового приміщення, що знаходиться на дату вступу в силу цього закону на квартирному обліку, надається нове житло з урахуванням норми житлової площі, установленої законом".

"Це означає реальне вирішення житлової проблеми і проблеми скорочення черги", - вважає Кучеренко.

У свою чергу міністр будівництва, архітектури і ЖКГ Володимир Рибак повідомив про намір міністерства почати реалізацію програми реконструкції перших будинків масової забудови 60-70 років у 2007 році.

"2007 - рік початку зносу "хрущовок", - цитують Рибака Українські новини.

За словами міністра, зараз розробляється програма реконструкції "хрущовок". Рибак прогнозує, що вона буде затверджена на законодавчому рівні в першому кварталі-початку другого кварталу 2007 року.

Рибак відзначив, що в першій половині 2007 року регіональні представники влади повинні розглянути земельні ділянки для будівництва перших будинків для відселення жителів "хрущовок".powered by lun.ua