Януковичу належить третина сердець України

Понеділок, 25 грудня 2006, 17:01
Біля третини українців - 32% - готові віддати свої голоси за нинішнього прем'єр-міністра України Віктора Януковича на виборах президента, якби вони відбулися в найближчий тиждень.

Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Українським інститутом соціальних досліджень ім. Олександра Яременка разом з центром "Соціальний моніторинг" з 5 по 12 грудня поточного року.

В опитуванні брали участь 2200 респондентів. Похибка вибірки не перевищує 2%.

Друге місце, згідно з даними опитування, займає лідер БЮТ Юлія Тимошенко, за яку проголосували б 19% респондентів, і третє - чинний президент Віктор Ющенко з 8% голосів.

За голову Верховної Ради Олександра Мороза готові проголосувати 5% опитаних, за лідера КПУ Петра Симоненка - 6%.

Разом з тим в опитуванні з'явився новий кандидат на посаду президента - Юрій Луценко.

Його кандидатуру готові підтримати 2% респондентів.

"Будемо вважати це (2% підтримки) точкою відліку можливого кандидата на посаду президента України Юрія Луценка", - заявила в ході прес-конференції в агентстві "Інтерфакс Україна" глава правління інституту соціальних досліджень ім. Яременка Ольга Балакірєва, представляючи результати опитування.

Якби в найближчі дні відбулися парламентські вибори, то перемога в цих виборах була б за Партією регіонів. За дану політичну силу готові проголосувати 30% українців.

За БЮТ віддали би голоси 17% респондентів, за блок "Наша Україна" - 7%, за КПУ - 5%, за СПУ - 4%. Решта партій і блоків не набирають більш 2% голосів.

Говорячи про рівень довіри населення до політиків, соціологи відзначають, що сьогодні в Україні немає людини, здатної стати повноцінним лідером країни й об'єднати націю.

Так, рівень довіри до президента України за рік скоротився з 41% (на початку року) до 34%. При цьому невдоволених президентом на 27% більше ніж тих, хто йому довіряє.

Рівень довіри до прем'єр-міністра складає 44% (з вересня по грудень скоротився на 5%), рівень недовіри 52% (негативний баланс у 8%).

Рівень довіри до глави Верховної Ради - 27% (з вересня по грудень на 9%), недовіри 67% (негативний баланс у 40%). Лідерові опозиції Тимошенко довіряють 37% опитаних, не довіряють 59%.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua