Україні не сподобалася страта Хусейна

3 перегляди
Субота, 30 грудня 2006, 16:50

Україна виступає проти смертної кари і закликає інші країни скасувати таку міру покарання.

Так Міністерство закордонних справ відреагувало на виконання смертного вироку щодо колишнього іракського лідера Саддама Хусейна.

За офіційними повідомленнями іракських властей Хусейна було страчено в Багдаді в ніч на суботу на виконання смертного вироку, винесеного Верховним трибуналом Іраку.

В Україні виходять з того, що притягнення до відповідальності колишнього керівництва Іраку за злочини проти власного народу та проти людства є важливим елементом внутрішньої стабілізації країни.

Водночас, Україна, виходячи із загальнолюдських цінностей та гуманних міркувань, виступає проти такої міри покарання як смертна кара, скасувала її у себе і закликає до цього інші країни, йдеться в заяві МЗС.

В Україні сподіваються, що у цей непростий момент своєї історії іракський народ не допустить подальшої ескалації екстремізму та насильства.

Хусейна було засуджено до страти 5 листопада 2006 року за розправу над 148 шиїтами, вчинену в 1982 році після невдалого замаху на іракського лідера.

Виконання смертного вироку щодо двох соратників екс-президента – колишніх керівників іракської розвідки і Революційного трибуналу – відкладено до завершення свят.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua