Європа пожалілася Морозу на Карпачову

Середа, 10 січня 2007, 12:31

Співдоповідачі Парламентської Асамблеї Ради Європи Ганне Северінсен та Ренате Вольвенд направили спікеру Верховної Ради Олександру Морозу листа, в якому висловлюють свою стурбованість питанням призначення омбудсмена в Україні.

"Ми стурбовані питанням, яке ми обговорювали з вами під час нашого останнього візиту в Україну у жовтні минулого року, а саме - довірою до інституції омбудсмена в Україні", – йдеться в листі, який цитує прес-служба "Нашої України".

Співдоповідачі ПАРЄ зауважують, що "завжди мали чудові стосунки з офісом вашого уповноваженого з прав людини, але лише до останнього часу".

"Сьогодні вже колишня уповноважена з прав людини Ніна Карпачова, на наш превеликий жаль, усупереч своїй присязі діяти "незалежно, неупереджено" взяла участь в активній партійній діяльності", - зазначається у листі.

"А пізніше вона порушувала закон про уповноваженого ВР з прав людини суміщенням двох мандатів до того часу, коли ви дуже справедливо ініціювали її звільнення з посади", - додається у документі.

У листі Северінсен та Вольвенд вказують на те, що омбудсмен має бути "кваліфікованою та досвідченою особою з високою моральною репутацією, а також політично незалежною".

"Омбудсмену забороняється брати участь в будь-якій оплачуваній діяльності та брати будь-яку особисту участь в політичній діяльності", - підкреслюють спостерігачі ПАРЄ.

"Спосіб призначення омбудсмена має забезпечувати широку основу для того, щоб ця особа сприймалась як незалежна, віддалена від політичних інтересів та при цьому мала апріорі найширшу можливу довіру різних політичних груп в країні", - зазначається у листі.

Як відомо, 11 січня Верховна Рада обиратиме нового омбудсмена на наступні кілька років.

Українська правдаpowered by lun.ua