Карпачовій дали передихнути перед...

Середа, 10 січня 2007, 15:40

Вибори уповноваженого Верховної Ради з прав людини перенесено з 11 січня на початок наступної сесії парламенту, яка розпочнеться 6 лютого.

Про це заявив секретар комітету Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Рефат Чубаров, повідомляє УНІАН.

На його думку, існує дві причини, що пояснюють таке рішення.

По-перше, відповідно до регламенту ВР необхідно, щоб біографічні дані кандидатів на посаду омбудсмена були роздані депутатам за 10 днів до голосування. Однак цього зроблено не було.

Другою і важливішою причиною, за словами Чубарова, є те, що основний претендент на посаду уповноваженого з прав людини - Ніна Карпачова - намагається зібрати якомога більшу кількість голосів на свою підтримку.

Він зазначив, що вибори омбудсмена, згідно з регламентом, відбуваються у таємному режимі, і в четвер, враховуючи, що це останній тиждень роботи нинішньої сесії, в парламенті може бути присутня недостатня кількість депутатів.

Враховуючи всі ці фактори, керівництво коаліції вирішило перенести вибори уповноваженого на початок наступної сесії, повідомив Чубаров. 

У свою чергу один з кандидатів на посаду омбудсмена, глава Української Гельсинської спілки з прав людини Євген Захаров вважає, що голосування парламенту перенесено через можливе невдоволення європейського співтовариства кандидатурою Карпачової.

"Реакція європейців буде незабаром... Швидше за все, це і є причиною перенесення голосування, тому що коаліція не знає, як вчинити... Ці обставини змушують задуматися, як буде далі", - цитує слова Захарова "Інтерфакс-Україна".

Він зазначив, що питання обрання омбудсмена в Україні "занадто політизоване", а Карпачова є політично заангажованою людиною: "Я вважаю, що так, вона заангажована... У мене складається враження, що вона (Карпачова) щиро не розуміє, що так воно і є".

Як відомо, 17 листопада 2006 року парламент припинив повноваження Карпачової як уповноваженого Верховної Ради з прав людини у зв'язку з її обранням народним депутатом. Карпачова обіймала цю посаду з 1998 року.

14 грудня 2006 року фракція "Наша Україна" на засіданні підтримала пропозицію президії партії щодо кандидатури відомого правозахисника, керівника Української Гельсінської групи Євгена Захарова на посаду уповноваженого ВР з прав людини.

15 грудня 2006 року голова Верховної Ради Олександр Мороз вніс на посаду уповноваженого ВР з прав людини кандидатуру Карпачової.powered by lun.ua