Новий закон робить Януковича головнішим за президента

Понеділок, 15 січня 2007, 12:07

Згідно з ухваленим законом про Кабмін прем'єр-міністр стає головною посадовою особою в державі.

Про це заявив депутат "Нашої України" Юрій Ключковський, повідомляє прес-служба "Нашої України".

Депутат зазначив, що для нього "необхідність розгляду у Конституційному Суді прийнятого закону про Кабмін сумнівів не викликає, тому що як мінімум з десяток положень цього закону грубо порушують чинну Конституцію".

Як приклад він навів положення закону, яким прем'єру надається право давати вказівки усім посадовим особам органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

"Таким чином, прем'єр стає головною посадовою особою держави, що Конституцією не передбачено. І я не бачу підстав для того, аби Конституційний Суд не погодився з тим, що це положення антиконституційне", - додав Ключковський.

Водночас депутат зазначив, що найважливішою проблемою є терміни, в які суд зможе розглянути це питання.

"А терміни розгляду будь-якого питання в Конституційному Суді, на жаль, достатньо розтягнуті. Тим більше, що через тривалу перерву у діяльності ( більш ніж рік) КС завалений справами. А кожне питання розглядають в КС достатньо серйозно і скрупульозно", - зауважив він.

Ключковський також сказав, що "було б добре, якби КС прискорив розгляд цієї справи, не оставляючи її "в чергу", думаю, це цілком можливо".

"Затягування розгляду цього питання в КС загрожує тим, що в країні буде застосовуватися неконституційний закон з усіма наслідками, які з цього випливають", - заявив депутат.

"Адже його зміст є достатньо загрозливим для держави. А по-друге, усувати наслідки дії цього неконституційного закону буде дуже важко. І чим більше набереться цих наслідків, тим складніше їх усувати", - додав він.

Українська правда