Черновецький зібрався вводити ще одні "драконівські" тарифи

Вівторок, 16 січня 2007, 10:01

Проїзд у київському метрополітені навесні подорожчає удвічі, прогнозує заступник голови столичної міськадміністрації з питань транспорту Іван Салій.

"Вартість проїзду в метро складе одну гривню. Нам би потрібно півтори гривні, але ми ж бачимо, що людям це буде важко", — сказав він в інтерв'ю "Делу".

За словами Салія, керівництво міста вже доручило транспортному управлінню міськадміністрації розробити проект нових тарифів на проїзд на усіх видах комунального транспорту.

За попередньою інформацією, подорожчання за проїзд у метро відбудеться вже до кінця першого кварталу 2007 року.

"Стан київської підземки такий, що далі ним не можна нехтувати", — сказав Салій.

Він пояснює необхідність підвищення тарифів тим, що експлуатація столичного транспорту практично не дотується столичним бюджетом.

За його словами, у бюджеті Києва на 2007 рік передбачено 453 млн. грн. для фінансування комунального транспорту (на 107 млн. більше, ніж у 2006 році).

Однак, на думку головного транспортника столиці, для покриття реальних витрат транспортних підприємств необхідно ще 300 млн.

Як відомо, колишній мер Києва Олександр Омельченко намагався підвищити транспортні тарифи ще в 2003 році, однак це так і не було здійснено.

Водночас зараз Омельченко вважає, що "підвищити тарифи на проїзд відразу ж з підвищенням цін на житлово-комунальні послуги — це фінансове вбивство киян".