Росія закрила для українців "реєстраційну лавочку", що допомогла Януковичу

5 переглядів
Вівторок, 16 січня 2007, 11:24

У Росії набули чинності нові міграційні закони, за якими громадяни України втрачають право знаходитися в Росії без реєстрації до трьох місяців.

Як пише "Комерсант-Україна", нові норми скасовують положення про тримісячну реєстраційну пільгу для українців.

Їм, як і іншим іноземцям, тепер доведеться отримувати повідомчу реєстрацію в триденний термін після перетинання російського кордону.

Згідно з новими правилами, мігрант зобов'язаний пред'явити в пункт видачі трудових карт заяву про бажання працювати в Росії, паспорт, квитанцію повідомлення федеральної міграційної служби від приймаючої сторони, міграційну карту і медичну довідку про відсутність інфекційних захворювань.

Заплативши мито, через десять днів мігрант одержить дозвіл на роботу терміном на рік із правом наступного продовження (досі процес оформлення дозволу затягувався на строк від трьох до шести місяців).

Новий закон змінює і процедуру реєстрації іноземців за місцем перебування в Росії.

З понеділка іноземець, який одержав міграційну карту на російському кордоні, зобов'язаний лише поінформувати про свій приїзд ФМС.

Раніше також повідомлялося, що держмито при постановці на облік для іноземців буде складати тисячу руб. (190 грн.), а максимальний штраф за залучення нелегальної робочої сили зріс до восьмисот тисяч рублів за кожного мігранта.

Як відомо, у 2004 році, у розпал президентської кампанії в Україні, уряди двох країн підписали двосторонню угоду, за якою громадяни України могли знаходитися на території Росії протягом 90 днів без реєстрації.

Тоді багато спостерігачів заявляли, що це був ще один крок Росії зі створення позитивного образу Віктора Януковича.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua