У Черновецького виправдуються, що проїзд у метро буде дорожчати "у спокійному режимі"

1 перегляд
Вівторок, 16 січня 2007, 14:53

В.о. заступника голови Київської міськадміністрації Іван Салій вважає, що підвищувати тарифи на проїзд у міському транспорті столиці необхідно найближчим часом, однак не може сказати, коли це відбудеться.

"Наша позиція сьогодні така, що по метрополітену це питання потрібно вирішувати в спокійному режимі, а по Київпастрансу - на півроку - рік пізніше. Але коли це буде - ніхто нічого ще не знає", - відзначив Салій в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

Він також відзначив, що в бюджеті Києва на 2007 рік міститься доручення Київської міськадміністрації в місячний термін після затвердження Міністерством транспорту і Кабінетом міністрів методології розрахунку тарифів на проїзд у міському транспорті подати пропозиції Київраді щодо їх перегляду.

"Бюджет міста не повною мірою фінансує експлуатаційні витрати метрополітену і наземного транспорту, що в принципі може не забезпечити в першу чергу безпеку, а також комфорт пасажирів. Тому за такого тарифу, який ми зберігаємо, необхідне вдвічі більше фінансування", - підкреслив Салій.

Він також відзначив, що Головне управління транспорту, зв'язку й інформатизації готове в будь-який момент внести пропозиції з перегляду тарифів.

"Потрібно, щоб ще було готове до цього керівництво, Київрада, щоб кияни це з розумінням сприйняли, а не з такими акціями, як по житлово-комунальних послугах", - додав в.о. віце-мера.

Салій також вважає, що цієї весни підвищення тарифів на проїзд у міському транспорті столиці не відбудеться.

"Навесні не буде - немає методології, політичної волі і соціальної готовності", - сказав він.

Разом з тим, він вважає, що методологію розрахунку тарифів на проїзд у міському транспорті уряду вже давно варто було б затвердити.

"Бездіяльність влади призведе до тієї ж ситуації, що й у житлово-комунальному комплексі, де тарифи не піднімали з 1999 року, а тепер усі злякалися ", - відзначив Салій.

За його словами, ситуація у сфері комунального транспорту в столиці сьогодні "загнана в глухий кут".

Раніше Салій стверджував, що найближчим часом тарифи на проїзд у метрополітені будуть підвищені вдвічі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua