В "Укрзалізниці" навіть не заперечують, що "назловживали" кілька мільярдів

Вівторок, 16 січня 2007, 16:46

Контрольно-ревізійне управління виявило в "Укрзалізниці" зловживань на суму понад 2 мільярди гривень.

Перевірка проводилась за підсумками роботи підприємства у 2005-2006-му роках, повідомляє 5 канал.

За словами ревізорів, залізничники розпродували державне майно, зокрема, санаторії та бази відпочинку, приховували доходи підприємства та купували спецтехніку не у виробників, а у фірм-посередників за завищеними цінами.

Крім того, зазначають у КРУ, "Укрзалізниця" для певних підприємств встановлювала пільгові тарифи на вантажні перевезення.

"Укрзалізниця" надавала право встановлювати знижки до тарифів на перевезення окремих видів вантажів окремим комерційним структурам", - сказала перший заступник голови Головного контрольно-ревізійного управління Наталія Рубан.

При цьому вона зазначила, що в результаті надання певних преференцій, знижок, встановлення тарифів, нижчих за собівартість перевезень, залізницям нанесено збитків на 200 мільйонів гривень.

Результати перевірки "Укрзалізниці" направлено до правоохоронних органів. Самі залізничники порушення не заперечують і обіцяють виправити помилки.

За словами заступника гендиректора "Укрзалізниці" Анатолія Чубинського, для нового керівництва компанії це "не просто інформація до роздумів", а можливість "побачити ті серйозні порушення, що були допущені в попередні роки".

При цьому Чубинський зазначив, що важливо "не просто зняти з роботи людину, яка допустила це порушення" чи усунути саме порушення, а "важливо усунути ті умови, які породжують ці порушення".