Безладдя в Харкові виявилися спланованою провокацією

Середа, 17 січня 2007, 15:19

Служба безпеки України встановила, що масові заворушення, які відбувалися в Харкові 16 грудня 2006 року на вулиці Клочковській, були попередньо організовані і сплановані.

Про це в середу на брифінгу заявила прес-секретар голови СБУ Марина Остапенко, повідомляє Обком із посиланням на УНІАН.

За її словами, у ході слідства було встановлено, що діями злочинної організованої групи безпосередньо керували 4-5 активних учасників.

Один з них у результаті спільних дій з головним управлінням "К" СБУ в ході оперативно-розшукових заходів 10 січня 2007 року був затриманий у Києві.

Інші активні учасники масових заворушень на даний час перебувають в розшуку, що здійснюється органами СБУ у взаємодії з підрозділами МВС.

Крім того, повідомила Остапенко, у рамках розслідування кримінальної справи проведені допити більше 140 осіб, 7 очних ставок, більше 40 упізнань активних учасників подій за складеним слідством фотоальбомом і фототаблицями.

Також були встановлені 23 особи, які звернулися до медичних установ Харкова у зв'язку з одержанням тілесних ушкоджень (у тому числі тяжких).

Зазначені особи допитані як свідки, з ними проведені упізнання осіб, що нанесли їм тілесні ушкодження.

Як відомо, 16 грудня в 2006 року в Харкові після мітингу проти будівництва торговельного комплексу по вул. Клочковській, 197, відбулися масові зіткнення і побиття громадян.

Усе це відбувалося в присутності керівників Харківської міськради і загонів міліції.

Представник Торговельної групи "Таргет" Владислав Протас звинуватив у провокації масових безладь і побитті громадян 16 грудня мера Харкова Михайла Добкіна і секретаря Харківської міськради Геннадія Кернеса.

Читайте також:

Харків: Кров і рейдери у білих рукавичках