"Телеграфний будиночок" у Києві "замаскували" гаражами, щоб потім знести?

Середа, 17 січня 2007, 14:38

Споруди, які були розташовані поруч з вежею № 5 Київської фортеці і були зруйновані в Новорічну ніч, не є пам'ятниками культурної спадщини національного або місцевого значення.

Про це на прес-конференції в середу заявив виконуючий обов'язки заступника глави Київської міськадміністрації Володимир Головач.

"Офіційні документи, які б свідчили, що по вулиці Рибальскій, 24/16 знаходяться пам'ятники охорони культурної спадщини, до цього часу в нашому розпорядженні відсутні", - заявив Головач.

Він нагадав, що для розслідування інциденту зі знесенням даних споруд у Київській міськадміністрації була створена спеціальна комісія, яку очолив сам Головач.

Комісія попередньо встановила, що на зазначеній земельній ділянці розміщені споруди і будинки господарського призначення, які на державному обліку як об'єкти культурної спадщини не перебувають.

Головач нагадав, що Київська міська рада в грудні 2005 року ухвалила рішення про передачу в оренду ТОВ "ЛВ Холдинг" земельної ділянки на вул. Рибальскій, 24/16 площею 0,59 га.

У вересні 2006 року Київрада ухвалила рішення про передачу ТОВ "ЛВ Холдинг" ще однієї ділянки за цією ж адресою площею 1,6 га.

На сусідній ділянці по вул.Рибальскій, 22 розташований пам'ятник архітектури національного значення вежа № 5 Київської фортеці.

До 2005 року вся ця територія площею 3 га була в розпорядженні Міністерства оборони. У 2002 році Міноборони продало вежу № 5 приватній структурі.

Головач також заявив, що комісія подала запити в усі установи, які зобов'язані проводити інвентаризацію і фотофіксацію пам'ятників культурної спадщини.

Однак комісія не знайшла документів про те, що на вул.Рибальскій, 24/16 розташовані які-небудь об'єкти культурної спадщини. "Але пошук ведеться", - підкреслив Головач.

За його словами, комісія встановила, що на місці передбачуваного перебування телеграфного будиночка на даний момент після зносу будівель існує асфальтове покриття, під яким, можливо, є фундамент цього будинку.

Головач відзначив, що на цьому місці до Нового року знаходилися гаражі, які були знесені. Він припускає, що на місці цього телеграфного будиночка військова частина побудувала гаражі, які і були знесені.

Разом з тим, директор музею "Київська фортеця" В'ячеслав Кулинич заявив, що ще 28 грудня 2006 року він бачив телеграфний будиночок.

"28 грудня я обходив усі пам'ятники Київської фортеці й особисто їх бачив. Бачили їх і жителі сусідніх будинків, і якщо опитати людей, думаю, буде достатньо свідків", - заявив директор.

"Інтерфакс-Україна"

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування