"Газпром" напряму заволодів половиною "РосУкрЕнерго"

Четвер, 18 січня 2007, 11:57

Напередодні Нового року "Газпром" придбав у структур Газпромбанку 50% "РосУкрЕнерго" за 2,3 млн. євро.

Рада директорів "Газпрому" схвалила викуп 50% компанії "за готівку" у лютому 2006 року, повідомляє російське видання "Ведомости".До цього акціонерам "РосУкрЕнерго" мали виплатити дивіденди з чистого прибутку за 2005 рік - по 365 млн. дол. кожному.

"Дивіденди розподілені і виплачені (акціонерам) торік", - заявив представник "РосУкрЕнерго" Андрій Кнутов.

Це підтверджує і джерело, близьке до одного з українських акціонерів "РосУкрЕнерго" Дмитра Фірташа. При цьому джерело додає, що концерн наприкінці грудня переоформив на себе 50% "РосУкрЕнерго". Перехід права власності на пакет також підтвердив офіційний представник "Газпрому".

Документи по угоді були підписані 27 грудня, уточнює джерело, близьке до "Газпрому", "РосУкрЕнерго" вже подала документи до торговельного реєстру в Цугу.

Офіційно угода буде завершена, коли будуть внесені зміни до реєстру акціонерів. За словами джерела, передбачається, що це відбудеться до кінця січня.

Інше джерело, близьке до Фірташа, відзначає, що документи до торговельного реєстру в Цугу подав і другий акціонер трейдера - Raiffesen Investment, що має намір вийти з числа акціонерів "РосУкрЕнерго". Його акції прямо повинні одержати Дмитро Фірташ і його партнер.

Фірма "РосУкрЕнерго" зі статутним капіталом 100 000 франків була зареєстрована в липні 2004 року у швейцарському кантоні Цуг фірмами Arosgas Holding ("дочка" Газпромбанку) і Centragas Holding (бенефіціанти - українські підприємці Дмитро Фірташ (90%) і Іван Фурсін (10%).

"РосУкрЕнерго" є монополістом з постачань імпортного газу в Україну.powered by lun.ua