Конституційний Суд відмовив більшості

Четвер, 18 січня 2007, 12:53

Конституційний Суд відмовив представнику Верховної Ради Юрію Мірошниченку в залученні експертів до справи про конституційність заборони для КС переглядати зміни до Конституції, що вступили в силу.

За проект постанови КС про відхилення клопотання Мірошниченка проголосували 10 з 18 суддів КС, повідомляє Обком з посиланням на Українські новини.

Представник Верховної Ради депутат Юрій Мірошниченко (фракція Партії регіонів) просив Конституційний Суд залучити експертів до справи про конституційність заборони для КС переглядати зміни до Конституції, що вступили в силу.

Відповідне клопотання депутат подав суддям КС на початку засідання по розгляду цієї справи.

За словами Мірошниченка, експерт у клопотанні не називається, оскільки його повинен визначити суд.

Він також висловив сподівання, що в четвер суд все ж таки почне розгляд справи по суті, і спрогнозував, що результат буде не раніше лютого.

У свою чергу, Мірошниченко спростував звинувачення в спробі затягування процесу, відзначивши, що, оскільки КС розглядає справу щодо себе самого, то процес є делікатним, тому варто залучити незалежного наукового експерта.

У серпні 2006 року Рада заборонила Конституційному Суду переглядати зміни в Конституцію, внесені парламентом 8 грудня 2004 року, згідно з якими Україна перейшла на парламентсько-президентську форму правління.

Українська правда