Тарасюк виб’є в Азарова свій "пайок"

П'ятниця, 19 січня 2007, 16:50

Профспілка МЗС подала судовий позов до Держказначейства з вимогою виплатити зарплату співробітникам міністерства.

Про це заявив на брифінгу речник МЗС Андрій Дещиця, уточнивши, що позов подано до Господарського суду Києва, повідомляє УНІАН.

"До певної міри ми здогадуємося, що причиною таких заходів є те, що деякі органи виконавчої влади чи Верховної Ради не визнають Тарасюка як міністра закордонних справ. Водночас, як це не парадоксально… З Верховної Ради до МЗС продовжують надходити листи на ім’я Тарасюка з проханням взяти участь у заходах по програмах іноземних делегацій як міністра закордонних справ", - сказав Дещиця.

За його словами, це суперечить повідомленню прес-служби апарату парламенту про те, що Тарасюка було звільнено з посади 1 грудня.

Дещиця також зазначив, що бюджетне фінансування МЗС України на 2007 рік не було розпочато.

"Станом на 15.00 директор валютно-фінансового Департаменту МЗС підтвердив, що бюджетне фінансування МЗС на цей рік не відкрито", - сказав він.

За словами Дещиці, МЗС не отримав відповіді від Держказначейства про причини затримки фінансування. Він також підтвердив, що співробітникам МЗС не було виплачено аванс.

На питання про те, за які кошти Тарасюк здійснював свій офіційний візит до Чехії, Дещиця відповів, що за протоколом за перебування міністра, як глави офіційної делегації, та членів делегації сплачувала сторона, що приймала.

Дещиця наголосив, що найближчим часом у МЗС можуть виникнути проблеми у зв’язку з необхідністю сплачувати плату за оренду приміщень посольств і за житло працівників посольств, а також з оплатою електроенергії та зв’язку, пального для автомобілів.

Крім цього, Україні необхідно буде сплачувати внески до міжнародних організацій.

Речник МЗС підкреслив, що у зв’язку з цим ситуація з припиненням фінансування міністерства вплине на міжнародний імідж України.

Він нагадав, що у минулому році вже були заблоковані рахунки МЗС, але після надання міністерством відповідних документів фінансування було відновлено.

Також, за словами Дещиці, у зв’язку із припиненням фінансування МЗС можуть виникнути проблеми з проведенням у Києві засідання Трійки ЄС – Україна на рівні політичних директорів.powered by lun.ua