Експерти думають, що американський протиракетний захист зашкодить Україні

Понеділок, 22 січня 2007, 19:40

Реакція Росії на можливе розміщення елементів американської системи протиракетної оборони (ПРО) у Польщі і Чехії може мати негативні наслідки для України.

Так вважає керівник дослідницьких програм Центру досліджень армії, конверсії і роззброювання Сергій Згурець.

"Де-факто ці протиракетні системи не будуть безпосередньо загрожувати Україні. Але наслідки можуть виникнути виходячи з того, що Росія буде нагнітати обстановку навколо цієї проблеми, і вона (проблема) може змусити росіян вживати якісь дії, що можуть негативно відбитися на Україні", - сказав він у понеділок в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

Експерт вважає, що позиція України з цього питання пов'язана з визначенням власних політичних орієнтирів.

"Я думаю, що жоден з вищих посадових осіб України не буде коментувати цю досить слизьку тему", - підкреслив Згурець.

Для України в цій ситуації найбільш раціонально буде презентувати європейським країнам і США свої пропозиції з використання власне українського потенціалу для реалізації протиракетної оборони, вважає експерт.

Говорячи про позицію країн НАТО і Росії, експерт відзначив, що ситуація із базуванням систем і баз ПРО є черговим елементом, який ризикує поляризувати думки країн за принципом блокового протистояння.

"Країни, що входять до НАТО, будуть підтримувати американців за умови, що їхнє місцеве населення ці речі підтримає, хоча це далеко не однозначно. Такі країни як Білорусія будуть підтримувати позицію Росії, яка буде говорити те, що говорить міністр оборони Іванов і міністр закордонних справ Росії", - сказав він.

Раніше Сполучені Штати зробили пропозицію Польщі і Чехії щодо розгортання там елементів американської протиракетної системи, яка буде спрямована проти Ірану і Північної Кореї.

США запропонували розмістити на території республіки радіолокаційну базу нової американської системи протиракетної оборони. Як очікується, пропозиція Вашингтона буде розглянута в Празі на цьому тижні.

Водночас Росія не раз заявляла, що створення системи ПРО в Європі порушить стратегічний баланс сил на континенті і може призвести до нової гонки озброєнь.powered by lun.ua