Луценко не очолить "Нашу Україну", щоб не ображати Тимошенко

Субота, 27 січня 2007, 15:57

Лідер руху "Народна самооборона" Юрій Луценко вважає недоцільним створення в Україні нових політичних партій.

"Сьогодні треба створювати громадянський рух, який не претендує на роль партії, щоб казати, що люди вимагають від політиків об'єднатися", - зазначив Луценко на прес-конференції в Тернополі.

При цьому він нагадав, що на минулих виборах і Олександр Мороз, і Юлія Тимошенко, і Роман Безсмертний казали, що поступляться амбіціями задля єдності.

"Але цього не сталося. Тепер люди мають вийти і сказати їм: "Робіть як обіцяли, як робиться у всьому світі", - зазначив він.

"Я не хочу очолювати партію в момент, коли вона є зайвою. На цей момент є актуальнішим те, що робиться в усьому світі. Якщо в Польщі влада підвищує ціни, то мільйони людей виходять на майдан і домагаються відміни цього рішення. Якщо у Франції хочуть забрати право першого робочого місця у студентів – мільйони виходять на вулицю і змушують робити те, що обіцяли. Якщо в уряд Італії збираються ввести дискредитовану особистість, такого собі місцевого Шуфрича, то мільйони виходять і не допускають цього", - сказав він.

"Чому в нас цього немає? Я казав Катеринчуку, Яценюку, Кириленку та іншим молодим політикам: "Давайте йти не в партію, а в цей рух". Вони кажуть: "Цікава ідея". Але після цього пішли робити свої партії", - розповів він.

"Це їх право. Я не боюся за політиків. Я боюся за людей і знаю, що якщо нас буде мільйон (людей), то політики будуть з нами", - підкреслив він.

Він також додав, що "хтось мусить ставити перший камінь" (створювати громадський рух), а відсутність в ньому відомих політиків пояснив тим, що вони хочуть подивитися, "як Луценку вдасться цей проект".

Луценко також розповів, що йому пропонували очолити політичну партію, але він відмовився. "Ну, уявіть собі, якби я очолив "Нашу Україну", і тоді з БЮТ довелося б говорити з позиції старих образ. А якщо б я очолив нову партію, то було б уже двоє ображених", - сказав Луценко, відзначивши, що не збирається бути конкурентом ні "Нашої України", ні БЮТ.

Українська правда