Довгий забрав у "Київенерго" майно

Понеділок, 29 січня 2007, 10:33

Перевірка інвентаризаційною комісією Київради показала, що господарська діяльність з експлуатації АК "Київенерго" містозабезпечувальних підприємств, які належать місту, є неефективною.

Про це заявив керівник комісії, секретар Київради Олесь Довгий, повідомляє прес-служба Київради.

За його словами, виходячи з результатів перевірки, було ухвалено рішення передати на баланс комунальному підприємству "Київтеплоенерго" усе міське майно (ТЕЦ 5, ТЕЦ 6, магістральні мережі, котельні, бойлерні, підстанції), які раніше знаходилися в управлінні компанії "Київенерго".

Довгий нагадав, що 1 січня цього року минув термін договору між КДМА і Київенерго про експлуатацію АК "Київенерго" міського майна.

За його словами, з метою одержання повної і достовірної інформації для ухвалення рішення з даного питання до 1 грудня в "Київенерго" працювала інвентаризаційна комісія, яка складається з депутатів Київради.

"Представники 6 депутатських фракцій вивчали ефективність управління столичними електро- і теплогенеруючими об'єктами. До слова сказати, керівництво "Київенерго" чинило роботі депутатської комісії всілякий опір. На низку об'єктів, пославшись на "таємність", депутатів просто не допускали", - сказав Довгий.

За його словами, перевірка показала, що фінансові показники діяльності компанії "Київенерго" є низькими.

Довгий вважає, що передача енергогенеруючих потужностей у пряме управління "Київтеплоенерго" дозволить місту впровадити на підприємствах менеджмент, який зможе налагодити більш ефективну господарську діяльність з експлуатації своєї власності.

"Пряме управління столицею тепло- та електрогенеруючими об'єктами забезпечить місту контроль над одержанням прибутку, гарантує надходження в міський бюджет, а звідти вже отримані кошти будуть розподілятися на фінансування соцпрограм, ремонт енергоблоків, бойлерних, котелень, підстанцій, мереж, інвестування у перспективний розвиток містозабезпечуючих підприємств", - йдеться у повідомленні.

Довгий також підкреслив, що за час керівництва Києвом колишньою владою АК "Київенерго", експлуатуючи міське майно, діставала прибуток і не перелічувала при цьому практично ні копійки в міський бюджет.

"Якби не Київський міський голова Леонід Черновецький і не депутати Київради, які, виконуючи свою передвиборну програму, наводять порядок у міському господарстві, то АК "Київенерго" мала б усі шанси продовжити цей договір про управління комунальною власністю. Якби не вчасно проведена перевірка, то ця компанія могла б пролонгувати договір і ще 5 років не приносити доходів бюджету Києва", - сказав Довгий.

Українська правдаpowered by lun.ua