Ющенко триматиме Тимошенко в невідомості до 5 лютого

Понеділок, 29 січня 2007, 18:49
Час на розгляд закону про імперативний мандат вичерпується 5 лютого, повідомляє прес-служба президента.

Вона нагадує, що закон надійшов на розгляд до Секретаріату Президента 20 січня, а президенту на розгляд відводиться 15 днів.

При цьому прес-служба нагадує, що минулого тижня заступник глави секретаріату Ігор Пукшин зазначив, що у президента є всі підстави повернути Закон до Верховної Ради зі своїми вмотивованими пропозиціями, оскільки документ суперечить Конституції.

Для цього, на думку секретаріату, є три принципові причини.

"По-перше, Закон передбачає визначення підстав для позбавлення статусу депутатів керівним органом політичної партії. Серед таких підстав – невходження депутата до відповідного блоку або фракції, вихід, перехід в іншу фракцію, а також інші причини", - вказується в повідомленні.

Водночас у частині 3 ст. 141 Конституції йдеться, що підстави позбавлення парламентаря статусу мають бути чітко визначені законом.

"По-друге, перехідне положення Закону передбачає, що його дія поширюється на депутатів, обраних 26 березня 2006 року. Проте, згідно ст. 58 Конституції, закони та інші нормативні акти не мають зворотної дії у часі, крім випадків пом'якшення або скасування відповідальності особи", - наголошує прес-служба.

Третьою принциповою позицією, яка дає президенту підстави заветувати закон про імперативний мандат, є те, що документ не передбачає судового захисту депутата, наголошується в повідомленні.

Закон про імперативний мандат було проголосовано в обмін на подолання вето закону про Кабмін. Українська правда