Росіяни пообіцяли поки не чіплятися до українців на своїй землі

Вівторок, 30 січня 2007, 12:47

Росія не буде застосовувати санкції до українців при відсутності в них реєстрації до врегулювання спірних міграційних моментів.

Про це заявив керівник прес-служби Міністерства закордонних справ України Андрій Дещиця, повідомляють Українські новини.

Він повідомив, що 29 січня у Федеральній міграційній службі Росії в Москві відбулися двосторонні україно-російські переговори щодо теми міграції.

Дещиця нагадав, що 15 січня в Росії набула чинності низка нормативних актів у міграційній сфері, в результаті чого Україна попросила російську сторону чітко роз'яснити механізм застосування нових правил стосовно громадян України.

Українська делегація підкреслила, що набуття чинності цих нормативно-правових актів не повинно впливати на чинний порядок в'їзду й перебування українців на території Росії, які зафіксовані в договорі між урядами України й Росії про безвізові поїздки громадян України й Росії від 1997 року й протоколу про внесення змін до цієї угоди від 2004 року, якщо перебування українців на території Росії не пов'язане із працевлаштуванням.

"У відповідь російська сторона запевнила, що у двосторонніх україно-російських відносинах і надалі будуть мати силу зазначені міжурядові домовленості", - сказав Дещиця.

При цьому під час переговорів сторони вказали на необхідність чіткого міжнародно-правового врегулювання цього питання шляхом офіційного роз'яснення термінології цих двосторонніх міжнародних договорів в інтересах громадян обох держав.

"Російська сторона запевнила, що до завершення цього врегулювання щодо громадян України не будуть застосовуватися санкції у випадках нереєстрації в компетентних органах Російської Федерації за місцем їхнього тимчасового перебування на території Росії, якщо строк такого перебування не перевищує 90 днів з моменту в'їзду на територію цієї держави й за наявності в українських громадян міграційної картки з оцінкою органів прикордонного контролю, поставленої при в'їзді на територію Російської Федерації", - сказав Дещиця.

Він повідомив, що відповідні інструкції, які вже одержала Генеральна прокуратура Росії, також будуть терміново дані російським компетентним органам.

Як відомо, раніше в Росії набули чинності міграційні закони, за якими громадяни України втрачають право знаходитися в Росії без реєстрації до трьох місяців.powered by lun.ua