МЗС НАГОЛОШУЄ, ЩО РОСІЯ ПОРУШИЛА ДВІ КОНВЕНЦІЇ ЧЕРЕЗ ПОРОШЕНКА

17 переглядів
0
Субота, 10 лютого 2007, 17:15

Міністерство закордонних справ здивоване трактуванням російською стороною інциденту, з не допуском депутата Петра Порошенка в Росію, а також чекає на офіційну відповідь МЗС Росії на ноту.

Про це йдеться в коментарі МЗС, поширеному прес-службою в суботу.

"МЗС України очікує на офіційну відповідь МЗС РФ на ноту, передану російській стороні 6 лютого 2007р. у цій справі", - зазначається в повідомленні.

Торкаючись, пояснення російською стороною свого кроку, що це є відповіддю на запроваджену Україною, за твердженням ДІП МЗС РФ, "хибну практику" "чорних списків" щодо російських громадян, МЗС зазначило:

"Українська сторона при прийнятті рішення про тимчасову заборону російським громадянам на в’їзд в Україну керувалася виключно положеннями чинного національного законодавства, яке дозволяє приймати такі рішення у випадку створення іноземними громадянами передумов до скоєння протиправних проявів, пов’язаних з посяганням на територіальну цілісність і недоторканість України та розпалювання національної ворожнечі".

"Такі їхні дії, без сумніву, були спрямовані також і на свідомий підрив традиційно дружніх українсько-російських відносин", - зазначає МЗС.

Водночас в повідомленні підкреслюється, що "на відміну від цих громадян, Порошенко жодним словом чи діями не завдав шкоди інтересам українсько-російських відносин".

МЗС також наголошує, що під час інциденту російська сторона "грубо порушила статті Консульської конвенції (1993р.) між Україною та Російською Федерацією, а також Віденську конвенцію (1963р.) про консульські відносини, відмовивши Генконсулу України в Санкт-Петербурзі у праві зустрічі з громадянином України Порошенком".

"Відтак, на жаль, взятий на озброєння російською стороною підхід – „око за око, зуб за зуб” – жодним чином не відповідає тій атмосфері взаємної поваги та конструктивної співпраці, яка утверджується між двома сусідніми країнами за ініціативою Глав обох держав", - наголошує МЗС.

Також у повідомленні додається, що "такі дії російської сторони суперечать загальноприйнятим нормам міжнародного права".

Українська правда

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
Усі коментарі