КС став на сторону антикризовиків і відмовиться від повноважень?

П'ятниця, 16 лютого 2007, 10:44

Конституційний Суд на своєму попередньому голосуванні не підтримав скасування закону про внесення змін у закон, який забороняє переглядати політреформу.

Про це в п'ятницю пише газета Комерсант-Україна.

Відповідно до закону, Конституційному Суду заборонено переглядати положення діючої Конституції.

Приймаючи такі зміни, антикризова коаліція намагалася запобігти можливому скасуванню через КС політреформи.

Проект рішення про скасування цього закону підтримали тільки шестеро суддів при необхідному мінімумі в десять голосів.

Таким чином, для ухвалення рішення на користь прихильників Віктора Ющенка не вистачило як мінімум чотирьох голосів суддів.

Газета відзначає, що хоча голосування не принесло остаточного результату, уже можна говорити про те, що КС не дасть ходу перегляду конституційної реформи.

"Рішення Конституційного Суду стало холодним душем для багатьох політиків, які будували свої розрахунки в надії на скасування конституційної реформи", – заявив керівник наукових програм Інституту відкритої політики Максим Стріха.

Однак у "Нашій Україні" з такими висновками експерта не погодилися. "Це не юридичне, а чисто політичне рішення", – переконаний один з 47 депутатів, які надсилали подання в КС, Михайло Поживанов. Він також сподівається, що остаточне рішення КС по цьому питанню буде іншим.

За словами Поживанова, якщо остаточне рішення КС буде аналогічним першому, воно дозволить коаліції приймати рішення, що "буквально заборонять переглядати будь-який законопроект".

"Таким чином, Конституційний Суд фактично добровільно відмовиться від своїх повноважень", – сказав він.

За інформацією видання, чергове голосування у цій справі судді проведуть 22 лютого.

Українська правдаpowered by lun.ua