В Україну приїдуть "промоутери" американських ракет

1 перегляд
П'ятниця, 16 лютого 2007, 12:18

Найближчим часом в Україну прибуде спеціальна технічна група фахівців з питань ПРО, яка проведе ряд зустрічей з українськими експертами та широкою громадськістю і надасть детальнішу інформацію з цього питання.

Про це заявив посол США в Україні Вільям Тейлор під час зустрічі із заступником міністра закордонних справ України Андрієм Веселовським, повідомляє УНІАН із посиланням на прес-службу МЗС.

За словами Тейлора, з цією метою посольство, зокрема, планує регулярно зустрічатися з представниками українських ЗМІ.

Веселовський, у свою чергу, зазначив, що українська сторона зі свого боку дала доручення отримати додаткову інформацію щодо ПРО посольствам України в Росії, Польщі та Чехії.

За його словами, Україна виходить з того, що уряд США, усвідомлюючи неоднозначну реакцію на розгортання елементів ПРО в Європі з боку окремих країн, зокрема, Росії, у подальшому активно інформуватиме про ці плани європейців, а в разі їх реалізації – проводитиме імплементацію плану прозоро і передбачувано.

Заступник міністра наголосив, що йдеться про речі глобальної ваги і глобальної відповідальності, отже до обговорення мають бути залучені всі причетні сторони. Посол США зазначив, що такою ж є і позиція його уряду.

За словами Веселовського, зважаючи на необхідність посилення боротьби проти можливих проявів тероризму, протидії загрозам поширення і потенційного застосування ракетно-ядерної зброї, Україна зацікавлена у вивчені можливості застосування відповідних превентивних заходів.

При цьому, він наголосив, що створення глобальних систем захисту не повинно жодним чином спровокувати новий виток гонки озброєнь, бо, власне, така позиція й лежала в основі дій України, яка свого часу відмовилася від власного ядерного потенціалу.

У ході зустрічі співрозмовники також обговорили проблематику найближчих двосторонніх контактів, зокрема, питання проведення 23 лютого у Вашингтоні ІІІ засідання українсько-американської міжвідомчої координаційної групи.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua