Гайдук розкрив, хто запропонував здавати трубу

1 перегляд
П'ятниця, 16 лютого 2007, 18:01

Секретар Ради нацбезпеки і оборони Віталій Гайдук заявляє, що пропозицію про спільне використання газо-транспортної системи Росії і України пролунала від російської сторони.

Про це Гайдук заявив після засідання РНБО у п’ятницю.

За його словами, після засідання комісії "Ющенко-Путін", що відбулася наприкінці минулого року, президент Віктор Ющенко зустрівся з помічником президента Росії, який "привіз проект меморандуму саме в тому форматі".

"Паралельно була заява президента Росії Володимира Путіна на прес-конференції щодо революційних дій українського уряду", - сказав він.

Гайдук також повідомив, що на рівні президентів таких пропозицій не було.

За його словами, після цього Ющенко провів зустріч з прем’єром Віктором Януковичем, щоб з’ясувати, чи лунали такі пропозиції на рівні урядів, але "такої пропозиції не було і на рівні урядів".

Гайдук також зазначив, що після цього було озвучено позицію президента, що в такому вигляді меморандум не є доцільним.

Секретар РНБО також висловив думку, що це питання президенти могли обговорити в Мюнхені, але їхньої зустрічі не відбулося.

Гайдук також відзначив, що згідно із міжнародним правом питання, пов'язані з наданням права іноземним компаніям доступу до надр, вирішуються не міжурядовими, а міждержавними угодами.

"Це питання, які можуть бути вирішені тільки міждержавними угодами і є прерогативою президента", - сказав Гайдук.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua