Табачник лякає українців магнітом для терористів

Субота, 17 лютого 2007, 19:56

Віце-прем'єр Дмитро Табачник вважає, що у разі ветування президентом закону "Про основи внутрішньої і зовнішньої політики" парламент може або погодитися із пропозиціями, або подолати вето.

В ефірі каналу ICTV він наголосив, що засади внутрішньої і зовнішньої політики нашої держави визначаються законом України, у чіткій відповідності до Конституції.

"Якщо Верховна Рада прийме закон, який буде суперечити положенням закону "Про основи національної безпеки України", в такому випадку до старого законодавчого акту будуть вноситися зміни. І це виключне право парламенту як єдиного органу законодавчої влади", – підкреслив Табачник.

Торкаючись теми НАТО, віце-прем'єр наголосив, що "ніякого зв‘язку між рівнем життя в європейських країнах і членством у НАТО немає".

"Наприклад, Швейцарія, Швеція і Австрія ніколи не були членами НАТО, і не збираються ними бути. Військовий союз – це завжди союз проти когось", – вважає він.

За його словами, в Україні не матиме лідируючих позицій в цьому блоці, оскільки там чітко визначено "хто старший партнер, а хто молодший".

На думку віце-прем‘єра, лише один той факт, що військовий блок нав‘язує свою стратегію і лінію поведінки європейським країнам-членам НАТО, змушує дуже обережно ставитися до питання вступу в блок.

"Протиракетні установки, які нібито направлені проти терористичних країн, в першу чергу несуть загрозу тим державам, на території яких вони знаходяться", – цитує Табачника прес-служба уряду.

На його думку, НАТО - це певний "магніт" для багатьох терористичних угрупувань, які захочуть прорвати систему колективної безпеки. "За останні роки всі масштабні терористичні операції проходили в країнах–членах НАТО. Невже такого "добра" ми хочемо і собі?", – сказав Табачник.

Українська правдаpowered by lun.ua