Завтра КС почне відбирати у Ющенка ДУСю?

Понеділок, 19 лютого 2007, 10:31

У вівторок Конституційний Суд розпочне розгляд справи щодо конституційності указів екс-президента Леоніда Кучми "Про Державне управління справами", "Питання Державного управління справами", "Про Положення про Державне управління справами".

Подання від 55 депутатів про правомірність створення ДУС надійшло до КС ще три роки тому, повідомляє УНІАН.

Як повідомили у прес-службі КС, автори подання зазначають, що названими указами президент утворив Державне управління справами як орган з матеріально-технічного та іншого забезпечення діяльності президента, Верховної Ради, Кабінету міністрів, РНБО, інших державних органів, затвердив положення про це управління та призначив його керівника.

Водночас депутати вважають, що президент, видавши зазначені укази, вийшов за межі наданих йому конституційних повноважень і перебрав на себе функції виконавчої влади.

Як відомо, у жовтні минулого року міністр Кабінету міністрів Анатолій Толстоухов заявляв, що Кабмін найближчим часом ініціюватиме питання про передачу Державного управління справами президента під контроль уряду.

"Об`єктивно цей орган у світлі своєї компетенції повинен належати Кабінету міністрів, оскільки функції ДУС органічно властиві для уряду. У 90-х роках комусь прийшла в голову ідея забрати цей орган під президента. А зараз цього немає. Зараз питання - чи був правомірним такий указ президента - лежить на розгляді в Конституційному Суді", - сказав він.powered by lun.ua