Янукович поїде до узбеків по дешевий газ

Понеділок, 19 лютого 2007, 18:11

Україна планує збільшити обсяг імпорту газу з Узбекистану за прийнятною ціною.

Про таку мету українського уряду повідомив прем'єр Віктор Янукович на брифінгу по закінченні засідання міжурядової українсько-узбецької комісії, повідомляє Ліга.

Янукович підкреслив, що обсяг узбецького газу складає 2 млрд. кубометрів у загальному обсязі імпорту середньоазіатського газу в Україну.

"Це рівень невеликий для України, і ми хотіли б збільшити обсяги його постачань", - відзначив прем'єр.

За його словами, Узбекистан має намір до кінця року підняти експорт газу до 20 млрд. кубометрів.

Також Янукович повідомив, що Україна буде брати активну участь в інвестиційних проектах в Узбекистані, зокрема, у сфері видобутку і транспортування газу.

"Ми домовилися, що найближчим часом одержимо умови тендерів, які будуть проходити в Узбекистані, і характеристики родовищ, які сьогодні є в Узбекистану", - відзначив він.

Янукович повідомив, що до цієї роботи будуть залучатися українські підприємства, які можуть займатися подібною діяльністю, у тому числі і НАК "Нафтогаз України".

Також прем'єр відзначив, що реконструкція газових мереж Узбекистані - це питання, яке "є дуже актуальним не тільки для Узбекистану, але і для всіх країн, які одержують газ із Середньої Азії, у тому числі і для України, у тому числі і для Росії".

За його словами, у таких проектах Україна також буде брати участь разом із усіма зацікавленими країнами.

Також Янукович повідомив, що його візит до Узбекистану заплановано на квітень 2007 року.

За його словами, остаточна дата візиту буде залежати від того, наскільки сторони будуть до нього готові.

"Сьогодні ми ухвалили всі необхідні рішення для того, щоб цей візит був ґрунтовно підготовлений в усіх напрямках", - відзначив Янукович.powered by lun.ua