Адвокат Лазаренка підтримала "чесне ім'я" Тимошенко

Середа, 21 лютого 2007, 15:00

Адвокат екс-прем'єра Павла Лазаренка Марина Долгопола заявляє про недостовірність інформації про те, що суд США визнав Юлію Тимошенко співучасницею у справі Лазаренка.

Долгопола пояснює, що "документ під назвою "США відповідають протилежній стороні (обвинуваченому) з приводу прийняття показів Юлії Тимошенко як показів співучасниці" було направлено до суду прокуратурою США 9 лютого 2004 року".

"Це є загальноприйнятою та широко розповсюдженою у США практикою, коли уряд (прокурор) та захист надають до суду свої клопотання для одержання дозволу про надання в суд тих чи інших доказів", - пояснила вона.

За словами адвоката, "у відповідь на вищезазначене клопотання уряду захист надав до суду протест, який містив категоричні обґрунтовані заперечення щодо всіх звинувачень прокуратури, які стосувалися Тимошенко та корпорації ЄЕСУ".

"Після розгляду цього питання у суді Північного округу штату Каліфорнія, суддя Мартін Дженкінс 10 березня 2004 року прийняв рішення про відмову уряду у задоволенні їх клопотання про визнання Тимошенко співучасником у справі Лазаренка у зв'язку із відсутністю доказів", - заявила Долгопола.

"Більше того, 7 травня 2004 року суддя Дженкінс виніс рішення про повне виправдання Павла Лазаренка стосовно будь-яких обвинувачень, пов'язаних із компанією ЄЕСУ та Тимошенко", - додала вона.

За словами адвоката, вищезгадані судові рішення є у розпорядженні українських адвокатів Лазаренка та офіційних державних органів України, як наприклад, у Генпрокуратурі.

"Отже, вищезазначений документ від 09.02.2004 року взагалі не є судовим рішенням (щоб переконатися в цьому, варто лише оглянути список осіб, які підписали цей лист), а є лише клопотанням прокуратури, яке згодом було відхилено суддею Дженкінсом, як цілком безпідставне", - наголосила Долгопола.

Вона заявила, що "інтернет-видання, які вдалися до розповсюдження "сенсації ґатунку 2004 року" про начебто визнання судом США Тимошенко співучасницею у справі Лазаренка, діяли необ'єктивно, упереджено та протиправно".powered by lun.ua