У Ющенка сподіваються демократизувати Лукашенка. Почнуть з повалення Росії?

Середа, 21 лютого 2007, 16:44

Найближчим часом планується візит президента Білорусії Олександра Лукашенка в Україну.

Про це в середу на брифінгу повідомив заступник голови секретаріату президента Олександр Чалий.

"Точна дата встановлюється по дипломатичним каналам", - додав він.

За його словами, під час візиту планується підписання угод, які регламентують питання пункту перетину кордону в районі Чорнобильської АЕС, питання енергетичної співпраці, співпраці по передачі засуджених, консульська конвенція і співпраця в галузі сільського господарства.

"На сьогодні всі угоди парафовані на рівні експертів", - зазначив він.

Чалий також припустив, що під час зустрічі з Лукашенком буде обговорюватися пропозиція президента Литви Валдаса Адамкуса в рамках переговорів щодо меморандуму про енергетичну співпрацю.

"Я думаю, що оскільки Білорусь - наш найближчий сусід, і Литва є нашим найближчим сусідом, безперечно, питання, які поставив Адамкус у своїй ініціативі, будуть обговорюватися", - наголосив він.

Також Чалий наголосив, що для України важливим є питання поставок електроенергії в Білорусію і воно "стоїть на першому місці".

Він також висловив сподівання, що Україна як демократична держава може вплинути на Білорусію.

"Ми вважаємо, що Україна демократична країна, вона як дружня для Білорусії країна також в праві певний вплив здійснювати на білоруське суспільство з точки зору більшої відкритості і демократизації білоруського суспільства", - сказав він.

"Політика білоруської ізоляції не є ефективною, вона не є передумовою для демократичного розвитку білоруського суспільства", - додав Чалий.

Раніше президент Литви Валдас Адамкус заявив, що Литва, Україна та Білорусія розробляють стратегію на повалення домінації російських енергоресурсів на ринку країн Східної Європи.powered by lun.ua