Янукович хоче зняти західну Україну зі шпагату

Четвер, 22 лютого 2007, 12:49

Прем`єр-міністр Віктор Янукович звернувся до керівництва областей із закликом відпрацювати об`єктивну тарифну політику на житлово-комунальні послуги, не чекаючи перевірок Генпрокуратури і цінових інспекцій.

Про це він заявив у четвер на засіданні колегії в Мінбуді.

Прем`єр відзначив політизацію процесу формування тарифної політики.

"Я звертаюся до мерів міст, губернаторів, які представляють опозицію. Ціни на тарифи зросли в Західній Україні, де зарплата нижча, ніж у Східній. Це шпагат, на який посадили людей", - сказав він.

Янукович вважає за необхідне підняти рівень відповідальності працівників служб, які займаються оформленням субсидій для населення.

Він доручив віце-прем`єрові, міністру будівництва, архітектури і ЖКГ Володимиру Рибаку спільно з міністром фінансів розглянути питання іпотечного кредитування, оскільки "ця система не працює".

Як повідомлялося, 21 лютого Янукович заявив про необхідність встановлення справедливих житлово-комунальних тарифів у всіх регіонах України.

Глава уряду доручив першому віце-прем`єр-міністру, міністру фінансів Миколі Азарову розробити механізми контролю над формуванням тарифів. "Потрібно зняти політизацію навколо цього питання", - додав він.

При цьому Янукович підкреслив, що уряд несе відповідальність за встановлення тарифів в усіх регіонах, незалежно від того, представник якої політичної сили очолює регіональну виконавчу владу.

"Я сьогодні почув інформацію, що у 18 регіонах керівниками є представники "Нашої України" і БЮТ, і це означає, що ми не несемо за них відповідальність. Це не так. Ми вимагатимемо, незалежно від того, хто під якими прапорами прийшов. Підхід буде рівний, і вимагати ми будемо однаково", - зазначив Янукович.

Він також підкреслив, що з керівників регіонів, які є представниками партій, які входять в коаліцію, уряд "питатиме ще більше".

Водночас Юлія Тимошенко неодноразово заявляла, що найвищі тарифи в Україні на сході.

УНІАНpowered by lun.ua