Тимошенко отримала право першого вибору

Субота, 24 лютого 2007, 15:58

Угода про об’єднану опозицію між БЮТ і "Нашою Україною" містить розділ про принципи розподілу сфер відповідальності.

Як повідомляє прес-служба "Нашої України", сфери відповідальності діляться на паритетних засадах (50:50) та шляхом почергового вибору. При цьому право першого вибору належить суб’єкту угоди, який отримав більшу кількість голосів на виборах до парламенту.

Угода є базовим стратегічним документом, що визначає принципи діяльності та програму учасників як в умовах опозиції, так і у випадку сформування парламентської більшості та коаліційного уряду.

Керівним органом Об’єднаної Опозиції стала Координаційна Рада, до якої увійдуть по шість представників від кожного учасника Об’єднаної Опозиції.

Об’єднана Опозиція домагатиметься проведення дострокових парламентських виборів та виборів депутатів місцевих рад, а також виступає за імперативний мандат для депутатів місцевих рад, скасування змін до Конституції України від 8 грудня 2004 року та ухвалення нової редакції Основного Закону.

Програма коаліції, що є спільною програмою дій на випадок сформування парламентської більшості та коаліційного уряду, складається з двох розділів, де визначено мету та пріоритетні завдання Коаліції демократичних сил та конкретні шляхи і механізми реалізації соціально-економічних і політичних реформ, культурних і міжнародних ініціатив держави.

Серед основних ініціатив програми Коаліції розвиток національного культурного простору; нова соціальна політика, реформування системи соціальних стандартів та пільг; прийняття нової редакції Конституції України; реформа публічної адміністрації; реформування судово-правової системи; антикорупційна програма; лібералізація економічної політики; створення сприятливого середовища для розвитку приватної ініціативи; механізми досягнення високого рівня енергетичної безпеки; запровадження ринку землі; досягнення повноправного членства в ЄС та НАТО.
powered by lun.ua