Проти Червоненка готують "чорнуху"

Середа, 28 лютого 2007, 09:20

Стосовно запорізького губернатора Євгена Червоненка розроблена кампанія, спрямована на його дискредитацію.

Про це на прес-конференції заявив його перший заступник Олександр Бєрєжной, пише Комерсант-Україна.

Бєрєжной наголосив, що володіє копією відповідного документу. Він також дав зрозуміти, що облдержадміністрації відомі замовники піар-кампанії.

"Я думаю, що це фальшивка, провокація. Однак скажу, що цим займалися підготовлені люди. Я пізніше скажу, хто. Дуже вгадуються технології, які застосовувалися під час виборів", - сказав заступник.

На копії плану, яким володіє видання, відсутні будь-які реквізити і вихідні дані. Виходячи з документу, поштовхом до здійснення кампанії, спрямованої проти Червоненка, є правовий аналіз договорів між облдержадміністрацією і ДП "Запоріжжяавтотранссервіс".

Відповідно до договорів, виконавча влада області передала підприємству свої повноваження у сфері організації і підготовки тендерів на автоперевезення пасажирів, розробку відповідних маршрутів, проведення сертифікаційних робіт та інші дії.

В аналізі документу також наводиться перелік статей законів України, Конституції й актів Кабінету міністрів, яким нібито суперечать договори.

При цьому в правовому аналізі вказується, що укладання даних договорів "призвело до того, що з обласного бюджету щорічно протиправно передається ДП 'Запоріжжяавтотранссервіс" до півтора мільйона гривень".

У той же час "дії Євгена Червоненка кваліфікуються як зловживання владою або службовим становищем, які потягнули тяжкі наслідки", додається в аналізі.

Кроки з подальшого розвитку кампанії полягають у поширенні відповідної інформації через ЗМІ, направлення запитів по вищевикладених фактах у силові структури, організації мітингів і зборі підписів з вимогою відставки губернатора.

Крім того, документ припускає встановлення наметового містечка перед облдержадміністрацією, проведення акції "Обрізання всім бажаючим", а також вручення Червоненку на сесії облради прапора Ізраїлю.

Організація і виконання даних акцій за планом покладається на депутатів облради і громадську молодіжну організацію "Слов'янська гвардія", відому своєю радикальною спрямованістю.

У самій СГ причетність до кампанії з дискредитації Червоненка заперечили. Також лідер найбільшої фракції в облраді – Партії регіонів – Павло Матвієнко заявив, що йому нічого не відомо про наміри депутатів будь-яких фракцій брати участь у плані контр-кампанії з дискредитації губернатора.

Отримати коментар самого Червоненка у вівторок не вдалося – його мобільний телефон не відповідав.powered by lun.ua