Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

Ющенко думає, що хтось починає не з того кінця

Середа, 14 березня 2007, 19:16

Президент Віктор Ющенко підтримує інтеграцію до НАТО задля формування реальних засад національної оборонної безпеки.

Про це він заявив в інтерв'ю УТ-1 та ICTV у середу.

На питання, чому він послідовно відстоює НАТО, незважаючи на незгоду з цим частини населення, Ющенко відповів:

"Ми не з того кінця починаємо. Я прихильник формування реальних основ української національної незалежності. Ми повинні почати цю розмову з того, який є безпековий інтерес України, як зберегти свій суверенітет".

За його словами, наразі неможливо забезпечити самодостатню оборонну політику, а тому слід звертатись до колективної безпеки.

"Який спосіб відповіді на це питання? Їх не багато. Один є головним. Яку відповідь дає на безпекову політику кожен східноєвропейський народ? Він тяжіє до колективної моделі оборони й безпеки", - додав він.

Президент наголосив, що є прихильником колективної моделі оборони й безпеки, як українських інтересів, так і інших європейських країн.

Що стосується приєднання до НАТО, то він наголосив, що лише виконує національну доктрину.

Коментуючи можливість розміщення систем ПРО на території Польщі та Чехії, Ющенко заявив, що це компетенція цих країн.

"Мова йде про систему оборонних заходів. Не стратегічного нападу на когось і формування нової загрози, а йде питання про те, чи Україна солідарна з країнами, які розвивають оборонну модель своєї політики і стають більш гідними у захисті", - додав він.

"Це права народу, держави. Це не політика протистояння. Це захист обороноздатності своїх інтересів. Тоді виникає питання, чому Україна повинна судити якусь націю, яка ухвалює своє рішення", - запитав Ющенко.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування