Балога обізвав більшість "кидалами"

Четвер, 15 березня 2007, 15:10

Президент Віктор Ющенко запрошує у понеділок прем'єр-міністра, голову Верховної Ради і лідерів парламентських фракцій обговорити кризову ситуацію у вищому законодавчому органі країни і шляхи виходу з неї.

"Президент прагне якнайшвидше покласти край ганебній серії зруйнованих домовленостей, які гальмують прийняття важливих для України рішень", - заявив глава секретаріату президента Віктор Балога.

Він розцінив перенесення голосування у Верховній Раді за кандидатуру Володимира Огризка на посаду міністра закордонних справ як "наочне свідчення шулерських методів у діяльності парламентської коаліції".

"Ще вчора лідер Партії регіонів, прем'єр-міністр Віктор Янукович запевняв главу держави та громадськість у цілковитій підтримці президентської кандидатури на керівника МЗС", - нагадав Балога.

"Ще не вщухли пафосні заяви про готовність до порозуміння. Проте сьогодні коаліція продемонструвала чергові політичні вихиляси, вкотре показавши суспільству: будь-які домовленості з нею не мали і не матимуть сенсу", – додав він.

Глава секретаріату пояснив, що він пропонував перенести на тиждень голосування щодо Огризка у зв'язку з його візитом разом із президентом до Данії.

Однак після зустрічі глави держави з прем'єр-міністром і головою Верховної Ради це прохання було відкликано, кандидат на посаду міністра закордонних справ до Копенгагена не полетів і прибув до Верховної Ради, зазначив Балога.

Тому всі заяви з посиланнями на бажання секретаріату президента – це "квола спроба перевести стрілки", вважає глава секретаріату.

Він нагадав, що за Конституцією саме президент визначає кандидатуру на посаду керівника МЗС, повідомляє прес-служба президента.

Балога відзначив, що відкладене голосування за кандидатуру Огризка слід розглядати у широкому контексті парламентської кризи.

"Оскільки більшість поводиться як вуличний "кидала", то гостро постає питання: як і з ким можна домовлятися про рішення, необхідні суспільству і країні? Стало зрозуміло, що навіть запевнення від перших осіб із коаліційно-урядового тандему не мають сили зобов'язання", - додав він.

На переконання Балоги, це створює реальну загрозу цілковитого паралічу в роботі вищих органів влади.
powered by lun.ua