Ющенко вніс Яценюка на МЗС

Вівторок, 20 березня 2007, 18:16

Президент Віктор Ющенко пропонує на посаду міністра закордонних справ першого заступника глави секретаріату президента Арсенія Яценюка.

Про це заявив глава секретаріату президента Віктор Балога, повідомляє прес-служба президента.

"Сьогоднішнє голосування за кандидатуру Володимира Огризка на посаду міністра закордонних справ засвідчило, що в цьому питанні Верховна Рада і Кабінет міністрів пішли на безаргументний спротив кадровій ініціативі президента Віктора Ющенка", - зазначив Балога.

За його словами, "тривале нехтування парламентською коаліцією прямою нормою Конституції про те, що кандидатуру на посаду керівника МЗС висуває президент, який керує зовнішньою політикою держави, створило ситуацію владного клінчу".

"Це поглибило системну політичну кризу в країні, яка загрожує цілковитим владним паралічем", – додав глава секретаріату.

"Президент вважає, що Яценюк – високопрофесійний управлінець, досвідчений керівник, який зарекомендував себе на важливих державних посадах. Глава держави впевнений, що парламент не матиме жодних підстав, аби відхилити цю кандидатуру", - вважає він.

Як відомо, у вівторок парламент вдруге відмовився підтримати Володимира Огризка на посаду міністра закордонних справ.

Яценюк не має дипломатичної освіти, зате має юридичну та економічну. Він також вільно володіє англійською мовою.

У той же час спікер Верховної Ради Олександр Мороз не виключає можливості розгляду питання про призначення міністра закордонних справ на нинішньому пленарному тижні у випадку, якщо Ющенко внесе іншу кандидатуру замість Огризка.

Про це Мороз сказав в інтерв'ю журналістам у вівторок, коментуючи ситуацію в парламенті після того, як депутати відмовилися призначити Огризка.

"Якщо це буде зроблено (внесене подання президента), завтра, післязавтра, то ми підемо на зустріч президентові... Якщо буде подання, то ми можемо його розглянути", - сказав Мороз.

"Якщо буде інша кандидатура, можу гарантувати, що це відбудеться обов'язково", - додав він.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування