Ющенко хоче знати, чи може Янукович оскаржити його акти

Середа, 21 березня 2007, 20:52

Президент просить Конституційний Суд розтлумачити поширення юрисдикції адмінсудів на публічно-правові суперечки щодо здійснення ним своїх повноважень.

З відповідним клопотанням Ющенко звернувся в середу до КС, повідомляє прес-служба президента.

Підставою для звернення до КС є практична необхідність в офіційному тлумаченні зазначених положень щодо поширення компетенції адмінсудів на спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції з участю президента.

Реклама:

Ющенко в своєму клопотанні зазначає, що з огляду на особливий статус президента як глави держави, гаранта додержання Конституції постає питання щодо розмежування компетенції Конституційного Суду і адміністративних судів стосовно розгляду актів президента.

У зв'язку з цим також виникає питання меж такого оскарження в порядку адміністративного судочинства, відзначає президент.

"Іншими словами, до адміністративного суду можуть бути оскаржені акти Президента України індивідуального характеру з питань призначення на посади чи звільнення з посад стосовно їх законності", - зазначається в клопотанні.

ВІДЕО ДНЯ

В документі також зазначається, що аналіз законодавства свідчить про відсутність у ньому повноважень органів державної влади, зокрема Кабінету Міністрів, Верховної Ради, щодо оскарження в порядку адміністративного судочинства актів президента в контексті реалізації главою держави своїх повноважень.

""

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування