У травні Янукович дасть зелене світло російській мові?

1 перегляд
П'ятниця, 23 березня 2007, 12:20

Прем'єр Віктор Янукович не виключає, що у випадку розширення коаліції до конституційної більшості парламент може розглянути питання про надання російській мові статусу другої державної.

Такий висновок можна зробити з відповіді Януковича на прес-конференції в п'ятницю на питання, чи можливе надання російській мові статусу другої державної у випадку розширення коаліції до 300 голосів.

"Коли буде створена коаліція в 300 голосів, будуть розглядатися будь-які питання, у тому числі і мов", - сказав він, водночас не уточнивши, чи буде це питання стосуватися надання російській мові офіційного статусу.

"З мого боку зараз було б неправильно навіть 260 депутатам диктувати, що і як їм робити", - додав Янукович.

"Наша програма – незмінна. Я думаю, що рух буде продовжуватися (з розширення коаліції)", - зазначив він.

При цьому прем'єр підкреслив, що на сьогоднішній день до коаліції національної єдності входить 4 фракції, і "у кожної партії є своя програма".

"Звичайно ж, ми будемо проводити узгодження", - відзначив він.

"Усе, що буде об’єднувати людей, ми будемо робити; усе, що буде роз'єднувати людей, ми не будемо робити. Ми ніколи не підемо авантюрним шляхом, як це роблять окремі політики", - пообіцяв Янукович.

При цьому він сказав, що створення конституційної більшості – "це не самоціль" для коаліції.

"Коаліція буде розширюватися відповідно до українського законодавства. Ми не підемо ніколи на порушення законодавства. Воно передбачає, що якщо фракція не знаходить підтримки депутатів, які хочуть перейти в коаліцію, а депутат має бажання, він має право зробити це на індивідуальній основі. І так відбувається в Європі, у європейській практиці не працює імперативний мандат", - відзначив прем'єр.

Коментуючи репліку журналіста про нову назву коаліції, Янукович сказав: "Може ми і назву країни змінимо?". У відповідь почулися оплески.

Він закликав не давати оцінки назві коаліції та її представникам.

"Не можна давати оцінку, хто найбільш демократичний, хто найбільш розумний...Якщо хтось проти єдності, нехай скаже", - сказав Янукович. У відповідь знову почулися оплески.

Прес-конференція проходить в готелі "Київський". У залі, крім журналістів, присутні міністри і представники коаліції.

Як відомо, раніше спікер Олександр Мороз заявив, що до травня коаліція збільшиться до 300 депутатів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua