Ющенко відправив Януковичу дуже тривожний месидж

Субота, 31 березня 2007, 11:59

Президент України Віктор Ющенко вважає, що дії антикризової коаліції не сприяють стабільності в державі і можуть призвести до ревізії конституційного ладу.

Про це він заявив на з'їзді "Нашої України" в Києві.

Президент зачитав 83 статтю Конституції, в якій ідеться, що парламентська коаліція формується депутатськими фракціями, а не окремими депутатами, і протягом одного місяця.

"Достатньо чотирьох класів освіти, щоб зрозуміти цю тезу", - наголосив Ющенко під оплески залу.

"Сьогодні ми знаходимося в парламенті, де коаліційна більшість була 239, а зараз досягає 260, на 8-місяці роботи парламенту. У нас змінилась фракційна конфігурація? А звідки такий процес?", - запитав президент.

За його словами, така політика демонструє "не просто зміни в порядку цифр, а про ревізію політичних результатів виборів".

"Якщо ти набрав 250-260 голосів на виборах, у тебе є один спосіб зібрати 300 голосів як говорить лідер парламенту, повернутися в ту епоху, яку ми називаємо епохою Кучми", - наголосив Ющенко.

"Із одного центру через підкуп, зраду, мотивації будь-якого характеру переманити у склад більшості. Я хочу засвідчити – це є фундаментальне порушення національної конституції", - додав він.

Президент нагадав, що вибори відбулись на пропорційній основі, а тому і більшість має бути виключно на партійній основі.

"Той процес, який відбувається нині в парламенті я можу назвати виключно нелегітимним", - наголосив він.

"І наслідком цього може бути лише зміна конституційного ладу. Хотів би апелювати до сил, які проводять цю політику, це не є політика стабілізації, і гасла, які розгортаються на деяких вулицях, не відповідають дійсності", - попередив він.


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua