Мороз обурився тим, що у суддів КС прорізався голос

1 перегляд
Середа, 11 квітня 2007, 11:06

Спікер Олександр Мороз заявляє, що судді Конституційного Суду, які заявляли про тиск на них, не мали права давати коментарі щодо конституційності указу президента про розпуск парламенту.

"Участь у прес-конференціях і політичній діяльності суддів законом про КС не передбачається, точніше сказати вона заборонена", - сказав Мороз на засіданні парламенту в середу.

"Судді не мають права давати правову оцінку тим чи іншим актам, у тому числі і указу президента. Суд має дати, але не окремі судді. А ми чуємо на вчорашній прес-конференції, що це відбулося", - додав він.

Мороз обурився тим, що судді, які зобов’язані брати участь у засіданні в КС, "дають оцінку конституційності указу президента і неконституційності рішення Верховної Ради".

"Це не просто довільне тлумачення правових норм, це пряме порушення закону про Конституційний Суд", - сказав він.

Мороз також вкотре запевнив, що парламент буде працювати "до того дня, поки новий парламент не буде приведений до присяги".

"Я переконаний, що це станеться у 2011 році. Але не сьогодні чи так, як комусь заманеться, бо інакше ми перетворимо на суцільний виборчий процес політичну ситуацію в Україні, а саму державу, вибачте, загроза цього є, на колишню Югославію", - додав він.


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua