Ющенко попросив Медведька зайнятися корупцією

1 перегляд
Середа, 11 квітня 2007, 14:21

Президент Віктор Ющенко вимагає невідкладно вжити рішучих заходів для забезпечення ефективного нагляду за виконанням антикорупційного законодавства в державі.

Листа відповідного змісту президент направив до генпрокурора Олександра Медведька, повідомляє прес-служба глави держави.

Ющенко наголосив, що аналіз ситуації з питань протидії корупції в державі свідчить про вкрай незадовільне виконання вимог антикорупційного законодавства.

Певною мірою, за словами президента, це обумовлено тим, що прокуратура не забезпечила ефективного нагляду за виконанням вимог закону "Про боротьбу з корупцією" і в першу чергу за органами, на які покладено обов'язки щодо запобігання та боротьби з нею.

При цьому голова держави підкреслив, що показники проведеної роботи в основному формуються за рахунок виявлення дріб'язкових правопорушень, вчинених державними службовцями та посадовими особами органів місцевого самоврядування найнижчих рангів, гонитву за якими нерідко стимулюють керівники правоохоронних відомств.

"На жаль, такі факти набули значного поширення та дискредитують діяльність правоохоронних органів", – йдеться в листі.

Ющенко також наголосив, що показовим є те, що минулого року за результатами судового розгляду провадження закрито у кожній п'ятій справі, а в Кіровоградській, Сумській, Закарпатській областях та Києві – від 30 до 42%.

"Останнім часом укорінилася стійка тенденція, коли абсолютна більшість осіб, притягнутих до відповідальності за корупційні дії, всупереч вимогам закону, продовжують обіймати посади та виконувати функції держави", - зазначив президент.

"Це створює передумови до вчинення ними повторних (упродовж року) корупційних діянь. До цього призводить бездіяльність органів прокуратури", – додав він.

Ющенко назвав малоефективною діяльність щодо забезпечення відшкодування збитків, заподіяних корупційними діями.

Зокрема, впродовж останніх двох років така робота взагалі не проводилася прокурорами Донецької, Івано-Франківської, Київської, Херсонської, Хмельницької та Черкаської областей, а за ініціативи прокуратур Дніпропетровської, Запорізької, Сумської областей відшкодовано лише від 300 до 450 гривень.

Через відсутність дієвого нагляду прокурори Криму, Вінницької, Дніпропетровської, Запорізької, Черкаської та інших областей, Києва і Севастополя в 2005-2006 роках взагалі не ініціювали питання про скасування неправомірних нормативних актів і рішень, прийнятих внаслідок корупційних дій.

Про результати вжитих заходів президент попросив інформувати його особисто.


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua