Мороз натякнув суддям КС на покарання

Середа, 11 квітня 2007, 18:58

Голова Верховної Ради Олександр Мороз не виключає, що парламент розгляне питання відповідності займаним посадам п’яти суддів Конституційного Суду, які відмовились брати участь у розгляді подання щодо конституційності указу президента про дострокове припинення повноважень ВР.

Про це Мороз заявив в інтерв’ю журналістам, відповідаючи на запитання, чи потягне за собою якусь відповідальність відмова п’яти суддів КС розглядати подання про конституційність указу президента про розпуск парламенту.

"Питання ставитися може", - сказав Мороз.

Водночас він наголосив, що це питання представниками коаліції поки що не розглядали. "Я зараз не готовий сказати про наслідки можливого розгляду", - зауважив голова ВР.

За словами Мороза, ця інформація "буде корисною для суддів", оскільки вони мають зрозуміти відповідальність за врегулювання ситуації в державі.

Мороз зазначив, що затягування з розглядом справи щодо указу "не театр, де можна тягнути паузу".

Крім того, голова ВР наголосив, що п’ять суддів КС "знайшли собі зачіпку і вирішили відсидітися у кущах".

Як відомо, 10 квітня п`ятеро суддів Конституційного Суду заявили, що відмовляються брати участь у розгляді справи про відповідність конституції указу президента про дострокове припинення повноважень Верховної Ради через тиск на них із боку окремих політичних сил.

У середу голова Комітету ВР з питань правосуддя, член фракції Партії регіонів Сергій Ківалов заявив, що звільняти суддів КС може тільки Верховна Рада. При цьому він наголосив, що відповідна норма передбачена як у Конституції, так і в законі про Конституційний Суд.

За квотою президента Віктора Ющенка членами КС стали Віктор Шишкін, Володимир Кампо, Дмитро Лилак; за квотою Верховної Ради - Петро Стецюк; від З’їзду суддів - Ярослава Мачужак.

УНІАНpowered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!