Туреччина залучить Україну до альтернативного газогону?

Четвер, 12 квітня 2007, 10:55

Україна може стати шостою країною-учасницею консорціуму, що будуватиме газопровід для транспортування газу з Каспійського регіону до Європи.

Залучення України до проекту "Набукко" щодо прокладання газопроводу через Туреччину, Болгарію, Угорщину та Румунію до Австрії підтримала Туреччина, повідомляє "Німецька хвиля".

Донедавна головним претендентом на це місце була французька компанія "Gaz de France". Але минулого тижня Туреччина неофіційно призупинила переговори з Парижем.

Турецький міністр енергетики Хілмі Гулер у середу заявив, що Франція залишається учасником тендеру, але Анкара почала переговори і з іншими країнами.

Раніше окремі представники турецьких властей пов’язували це з ухваленим у Франції законом, що передбачає покарання за невизнання геноциду вірмен в Османській імперії у роки Першої світової війни.

Як повідомляє "Reuters" з посиланням на урядові джерела в Анкарі, насьогодні Туреччина прихильно ставиться до німецьких та українських компаній, які хочуть приєднатися до проекту "Набукко" замість французів.

Як відомо, проект "Набукко" покликаний зменшити залежність Європи від російського газу.

Початок будівництва заплановано на 2008 рік, а запуск газопроводу в експлуатацію - на 2011.
powered by lun.ua