Ющенко вважає, що кликати на допомогу треба тільки хором

Четвер, 12 квітня 2007, 15:12

Президент Віктор Ющенко вважає доцільним, щоб сторони конфлікту прийняли солідарне рішення відносно формату і часу міжнародної допомоги у вирішенні кризової ситуації, що склалася в Україні.

"Найкоректніше було б використати міжнародну допомогу тоді, коли знята правова проблематика питання і залишається поле для політичного рішення", - сказав він на прес-конференції в Українському домі.

"І при формуванні політичного рішення тут дуже важливо, щоб була третя сторона - вона цементує це рішення, спонукає до більш серйозних зобов'язань", - додав президент.

Ющенко пригадав, "як у 2004 році ми зверталися з проханням (про діалог), з нами ніхто не хотів говорити, президент тікав, прем'єр тікав, представники влади на зібрання політичних сил не приходили". "У нас була потреба цього діалогу", - сказав він.

"Комусь треба було, щоб на Майдані пролилась хоч одна крапля крові, щоб далі задіяти всі силові сценарії. Нас це не влаштовувало, нам був потрібен діалог. Як змусити тоді владу сісти за стіл переговорів? Тільки третьою стороною", - пояснив він.

"Сьогодні я є відкритий до переговорного процесу. Я кожний день в ньому знаходжусь", - заявив президент.

"Моя мета – скільки може бути причетний президент до врегулювання цього конфлікту, президент буде задіяний, але тут важливо не передати куті меду", - додав він.

"Тому що нам не треба проігнорувати парламентські сили. Вони мають говорити своє слово. Вони мають бути залучені до круглого столу, як і всі інші інститути", - пояснив президент.

Також він подякував усім міжнародним сторонам, главам держав, які "вже сьогодні висловили готовність представити свої можливості для врегулювання кризи".

Щодо перенесення візиту Ющенка до Росії президент сказав, що мав розмову з президентом РФ "дні чотири тому".

За словами Ющенка, Путін з розумінням поставився до необхідності перенесення візиту. "Ми знаходимось в хорошому діалозі... Я підтримую активні контакти", - додав президент.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!