СБУ не побачила в антидержавних прапорах порушення

Понеділок, 16 квітня 2007, 17:10

Служба безпеки провела бесіду з керівництвом Донецької обласної ради на предмет використання прихильниками коаліції недержавного прапору під час мітингу на Майдані Незалежності.

Про це сказав в.о. голови СБУ Валентин Наливайченко на прес-конференції в понеділок.

За його словами, завдяки оперативному реагуванню МВС та СБУ ці прапори зникли з Майдану майже одразу після своєї появи там.

Він також наголосив, що "політичне забарвлення" не має значення. "Для нас головне не політичне забарвлення, а головне – розуміння відповідальності тих молодих людей, які можливо, не були обізнані із законодавством", - зазначив Наливайченко.

Водночас, він погодився з тезою про те, що необізнаність із законодавством не звільняє від відповідальності, і сказав, що СБУ провела роз’яснювальні бесіди з організаторами поїздок прихильників коаліції до Києва.

"Навіть на рівні керівника відповідної обласної ради в той самий день була проведена серйозна, змістовна роз’яснювальна бесіда", - зазначив Наливайченко.

У то й же час, він наголосив, що СБУ не вбачає правопорушення в появі відповідних прапорів на Майдані Незалежності, оскільки законодавством передбачений захист свободи думок та висловлювань, а це була лише символіка і відкритих закликів до відокремлення Донецької республіки не лунало.

"Але ми вдячні і керівникам, і тим молодим людям, які розуміють, що цього не треба робити, навіть зважаючи на свободу висловлювань", - зазначив в.о. голови СБУ.

Як відомо, під час одного з мітингів на Майдані Незалежності з’явились чорно-синьо-червоні триколори з двоголовим орлом, схожим на герб Російської Федерації, та написом "Донецька республіка".

Пізніше депутати коаліції заявили, що поява недержавних прапорів є провокацією з боку опозиції.

Водночас, як відомо, на території Донецької області діє громадська організація "Донецька республіка", яка, серед іншого, займається збором підписів за відокремлення Донецької області.
powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!